המלצות


ראוי לספר ולהזכיר” .

אחרי כל כך הרבה שנים . ליתר דיוק 30 שנה … כל כך הרבה מוסיקה ..

הן באולפן ובהופעות עם אמנים ומוסיקאים מכל העולם .

אין סוף של רעיונות ובקשות למקצבים שונים ומשונים ממפיקים ואמנים שאיתם אני עובד ….

את כל זה אני מצליח ליישם הרבה בזכות שני המורים המדהימים האלה שהיו לי .
“הראשון , שאול שובל . וכמובן דיוויד רי׳ץ שלימדו אותי לנגן ויותר חשוב לימדו אותי להקשיב !

תודה 

ניר

(כתב , ניר צדקיהו)

מסיבה לא מוגדרת, בגיל 30 התעורר בי רצון להתחיל ללמוד לנגן על תופים . לא הכרתי אנשים בתחום ולא ידעתי אל מי לפנות, מחיפוש באינטרנט נתקלתי במספר מורים
ובתי ספר . שיעור הניסיון הראשון עם שלומי טוויג הביא אותי למסקנה כי זה המקום ללמוד בו מהסיבה שזה המקום היחידי שעוסק במהות התיפוף ומקדם לעבר פיתוח מיומנויות קוגנטיביות ומעשיות כדי לממש את הפוטנציאל המלא שגלום בכלי הזה . אין לי שום רקע או הבנה מוסיקלית ולאורך השיעורים מתעוררות בי הרבה שאלות ושלומי מוצא את הסבלנות להתייחס אליהם. הוא מתייחס באופן אישי לכל הקשיים שעולים לי בתהליך הלמידה ומנסה לתת עצות פרטניות ואישיות. יש לו רוח חיובית ואמביציוזית ובכלל, האוירה ב”אוקטבה” היא ביתית ונעימה ועם זאת מאוד מקצועית וזאת בעיקר בזכות האנשים שנמצאים שם
 
(כתבה , אביגיל חיחנשווילי)
 
תלמיד תופים כבר המון זמן ואין בית חם ומיקצועי יותר מאוקטבה. תגיעו ותמיד תמצאו חיוכים, אווירה טובה ומקצועיות חסרת פשרות! באוקטבה יעזרו לכם להתמודד עם תרגילים מאתגרים אבל גם תמיד יציבו את האתגר הבא ויתנו את הכלים להתמודד איתו. זהירות! ממכר!
 
( כתב , נועם שטיין)
 
מקום מקצועי וכיפי. ללמוד בשיטה מעולה שמשלבת את כל העולמות ונותנת את הכלים שמוציאים את המיטב. אווירה מדהימה במקום כולו.
(כתב , עמית קדם
שמי אלעד עזר, אני מתופף כבר 7 שנים ומתופף פעיל בשתי להקות. התחלתי ללמוד אצל דייוויד ריץ׳ לפני כחצי שנה. עד שהתחלתי ללמוד אצל דייב כל הטכניקה שלי התבססה על שמיעה ולימוד עצמי. מעבר לחווית הלימוד והרגשת המשפחתיות שיש בבית הספר, דיוויד גם מעביר את החומר הנלמד ברמה שכל תלמיד יכול להבין, עם סבלנות אין קץ ואהבה לכלי ולתלמידיו. בית הספר מאובזר בכל מה שכל תלמיד צריך כדי להתקדם מהר ולהנות מתהליך הלמידה. חווית לימוד מהנה ומאתגרת מובטחת!
(כתב , אלעד עזר)
 

לפני כשלוש שנים

קניתי זוג מקלות תופים. גם אני וגם אשתי לא מבינים למה.

לפני כשנתיים

התחלתי ללמוד תופים בביה”ס אוקטבה אצל שלומי טוויג. החלטתי שאני חוזר לאהבה הישנה שלי. כשהייתי ילד גילו אצלי כשרון מוסיקאלי. אני מאוד רציתי לתופף. אמי קצת פחות. אז התפשרנו על קלרינט. אשתי קנתה לי במתנה סט תופים אלקטרוני ומאז אני מתופף בכל יום מספר שעות. לעיתים זה מתסכל, לעיתים הרגליים והידיים כואבות, לעיתים זה משמח ולעיתים זה מרגש.

היום

עדיין מתופף! עדיין מתרגש להגיע מדי שבוע לשיעור תופים באוקטבה. אני שמח ללמוד מקצבים חדשים, טכניקות חדשות ורעיונות חדשים. שמח ששלומי לא מוותר לי ברגעים שמתחשק לי להתפנק… בקיצור חוויה.

 

(כתב , ניר קליין)

.דיוויד — האחד והיחיד

(כתבה אסנת גולן)

שלום לכולם שמי מתי ואני לומד בבית ספר לתופים אוקטבה כבר שנה וקצת. למדתי עם מס’ מורים בחיי אבל רק כשהגעתי לדיויד ריץ ולאוקטבה התחלתי להתקדם בצורה משמעותית עם דיויד סוף סוף התחלתי להבין תווים כמו שצריך לזהות ולנגן משקלי קצב שונים ושידרגתי את הטכניקה שלי אבל מעבר לזה דיויד גרם לי להשקיע באימונים ולהתמיד הדבר שהכי היה בעייתי אצלי לאורך השנים והשאיר אותי תקוע דיויד מזהה את הכשרון שלך ודוחף אותך קדימה, מתעקש עליך לפעמים לא בצורה נעימה אבל זאת הדרך היחידה, וזה מה שגורם לי להתמיד ולהשקיע. מעבר לזה אני יכול להגיד שאני פשוט נהנה דיויד הוא איש מצחיק טוב לב ומעניין וכיף לי ללמוד איתו. חוץ מיזה באוקטבה אתה מקבל הרגשה שאתה בתוך עולם התופים המקצועי והם עושים הכל למען ההצלחה והתקדמות שלך.

(כתב , מתי זילברשטיין)

אני לומד תופים בבית ספר אוקטבה חמש שנים. חוויית הלימוד בבית הספר מיוחדת במינה, המורה מכיר אישית כל תלמיד ונותן יחס חם לכל תלמיד. השיטה בה מלמדים דיויד ריץ׳ ושלומי טוויג פותחה לאורך עשרות שנות לימוד ע”י דיויד והיא מוכיחה את עצמה כל פעם מחדש אצל כל תלמיד. בשיעורים מפתחים את כל התכונות הדרושות למתופף: קריאת תווים, פיתוח קורדינציה בעזרת תרגילים שונים ומגוונים, הכרת ונגינת משקלים שונים ומבנים מוזיקליים מגוונים, שיפור היסודות והטכניקה ועוד דברים רבים נוספים. באופן אישי אני מרגיש שהתקדמותי היא עצומה מאז שהגעתי לבית ספר אוקטבה ואני ממליץ בחום לכל אחד לבוא ולהתנסות בעצמו

(כתב, ניצן אקשטיין)

מתודת הלימוד באוקטבה מקיפה את האספקטים המרכזיים החל מקריאת תווים דרך יסודות התיפוף שליטה בכלי ואימפרוביזציה. התהליך כולו מלווה באווירה קלילה ומהנה ואת התוצאות ניתן לראות כבר מהשיעורים הראשונים 
כתלמיד ותיק אני רואה באוקטבה משפחה וגורם מרכזי בהפיכתי ממתופף חובב למוזיקאי מקצועי.

(כתב, יובל.מ)

על דיויד : אני לא מכיר עוד מורה שמסוגל ללוות תלמיד מהמכה הראשונה על הפד עד ללימודי מוזיקה באקדמיה והכל בצורה חוויתית ומעניינת שמעניקה לנגן את כל הכלים להשתלב בכל סיטואציה מוזיקלית שיגיע אליה. דיויד, תודה על הכל!

(כתב , עדן)